magazin
A Birdman és A visszatérő rendezője az alkotó emberek önmarcangoló dilemmáit tárja elénk, Adam Driver és Greta Gerwig életét egy toxikus gázfelhő…
továbbhír
Véget ért a 19. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál, melynek sokszínű programja a mozifilmek mellett, tévé-, dokumentum-, és rövidfilmeket, valamint…
továbbhír
November 27. és december 1. között zajló 8. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztiválon 19 filmre és számos kísérőprogramra, beszélgetésre ülhetnek…
továbbhír
Szeptember 12-én került a hazai mozikba a CURTIZ – A magyar, aki felforgatta Hollywoodot. Topolánszky Tamás Yvan számos filmfesztiválon – legutóbb…
továbbmagazin
Michael Curtizt, a Casablanca magyar születésű rendezőjét ellentmondásos személyiségként, egy jószívű zsarnokként jellemezték kortársai. A CURTIZ -…
továbbhír
M. Tóth Géza Matches című animációja nyerte el a fődíjat és az azzal járó egymillió forintot a III. Hét Domb Filmfesztiválon, amit múlt héten…
továbbmagazin
Augusztus 28-án a Casablanca legendás magyar rendezőjéről szóló életrajzi film érkezik a Várkert Moziba. A számos nemzetközi fesztiválon díjazott…
továbbhír
Szeptember 12-én érkezik a magyar mozikba a Casablanca legendás magyar rendezőjéről, Kertész Mihályról, azaz Michael Curtizről szóló, számos…
továbbhír
Magyar filmfesztivált rendeznek Izraelben május 12. és 19. között az izraeli kulturális évad keretében.
továbbmagazin
Díjat nyert Montreálan, most végre mi is megnézhetjük a Curtiz-t, amely Kertész Mihály rendező életének azt a szakaszát dolgozza fel, amikor a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié